Jesteśmy na FB

Jesteśmy na FBWtorek, 18 Wrzesień 2018

Restauracja

Serdecznie zapraszamy do restauracji mieszczącej się w Budynku Obsługi Ruchu Turystycznego.

  http://www.dzikowiec.com.pl/

Nasi Partnerzy

mj-9-45

Klub Narciarstwa Alpejskiego Dzikowiec

willisport200

TimingDays

WOŚP

 

dzikowiec

Ścieżki spacerowe "Góra Dzikowiec"
Drukuj Email

Mapa ścieżek pieszych - DzikowiecŚcieżki spacerowe "Góra Dzikowiec"

Stacja górna kolei linowej – trasa zjazdowa – stacja dolna kolei linowej (25 min)
Trasa rozpoczyna się na górnej stacji kolei linowej. Obfituje w umiarkowanie strome zejścia. Wyruszamy w prawą stronę, szeroką drogę leśną prowadzącą łagodnie w dół poprzez kwaśne buczyny. Po kilkudziesięciu metrach wychodzimy na ,,łysinę” skąd roztacza się piękna panorama na Wyżynę Unisławską, Stożek Wielki, Bukowiec. Droga skręca w lewo i schodzi w dół przez las, Szum drzew i śpiew ptaków umila nam spacer. Idąc cały czas drogą dochodzimy do stacji dolnej.

Stacja górna kolei linowej– Dzikowiec Wielki – Dzikowiec Mały – Pięć Stawów – Świerkowa – Kosynierów – Leśna – stacja dolna ( 2h 50 )
Trasa prowadzi w lewą stronę od stacji górnej drogą leśną. Po dojściu do szlaku turystycznego zielonego i niebieskiego idziemy dalej w górę. Po 10 minutach dochodzimy na szczyt Dzikowca Wielkiego skąd roztacza się panorama na Wałbrzych i Boguszów – Gorce. Idziemy dalej turystycznym szlakiem zielonym aż do Małego Dzikowca, po drodze podziwiając Boguszów – Gorce - miasto wśród gór. Po dojściu do Małego Dzikowca opuszczamy zielony szlak turystyczny skręcający w prawo i idziemy dalej prosto w dół do Pięciu stawów usytuowanych szeregowo. Tutaj odpoczywamy słuchając szumu wody przelewającej się ze stawu do stawu, rechotu żab. Od najniżej położonego stawu droga poprowadzi nas przez pola do ul. Świerkowej, a następnie do ul. Kosynierów. Tutaj skręcamy w prawo i wędrujemy trasą rowerową, która zaprowadzi nas do parkingu pod Dzikowcem.

Stacja górna kolei linowej – Dzikowiec Wielki – – wiata turystyczna pod Dzikowcem.(1 h 40)
Trasa prowadzi w lewą stronę od stacji górnej drogą leśną. Po dojściu do szlaku turystycznego zielonego i niebieskiego idziemy dalej w górę. Po 10 minutach dochodzimy na szczyt Dzikowca Wielkiego skąd roztacza się panorama na Wałbrzych i Boguszów – Gorce. Dalej idziemy turystycznym szlakiem niebieskim, który poprowadzi nas przez las otwierając przed nami przepiękną panoramę na masyw Mniszka i Chełmca. Dochodzimy do drogi głównej i schodzimy z niebieskiego szlaku w prawo. Drogą główną dochodzimy do wiaty turystycznej pod Dzikowcem.

Stacja Górna Kolei linowej –Sokółka – masyw Dzikowca – Dzikowiec Mały (2h 45 ) – Grzbiet Dzikowca – Dzikowiec Wielki – Stacja górna( 2 h 30 )
Trasa prowadzi w lewą stronę od stacji górnej drogą leśną. Przed stromym podejściem na Szczyt skręca na szlak niebieski. Szlakiem niebieskim przez Sokółkę dochodzimy do skrzyżowania ze szlakiem zielonym. Opuszczamy szlaki turystyczne i idziemy w stronę Wysokiej. Po dojściu do drogi skręcamy w prawo i idziemy w dół w kierunku zalewu w Grzędach. Po dojściu do skrzyżowania dróg skręcamy w nową drogę ostro w prawo i idziemy nią cały czas. Prowadzi ona południowym stokiem Dzikowca aż do Dzikowca Małego. Obchodzimy Dzikowiec Mały i droga w prawo ostro pod górę wchodzimy na grzbiet Dzikowca. Grzbietem przechodzimy aż do Dzikowca Wielkiego i dalej do górnej stacji kolei linowej. Na całej trasie możemy podziwiać przepiękne panoramy okolicznych gór, miasteczek i wsi.

 

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec"
ul. Bema (Hala Ośrodka)
58-372 Boguszów-Gorce
tel. 74-8447-032

www.dzikowiec.info

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach Sp. z o.o.
Ul. Gen. Karola Świerczewskiego 46
58-370 Boguszów-Gorce
tel. 74-844-94-11

www.zgm.boguszow.com.pl